Tävlingsekipage

Här presenterar vi ekipage som aktivt tävlar för klubben!
Vill du vara med?
Maila mia.oskarson@ gmail.com med namn, bild och information!

Anna Gerbert och Muskot
Esswalds Irma

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXXXX
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXXXXX
Klass 3:

Övriga Meriter

  • MH med 1:a på skott
  • CK och R-cert utställning

Anna Gerbert och Hazel
Sandvretens Unbelievable Hazel

Agilityklass
Klass 1: XXXXX
Klass 2:XX
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2: X
Klass 3:

Övriga Meriter

  • CK utställning

Ann-Christine Eriksson och Jizza
Taraelius Starshine
160628.1

Lydnad
Startklass: LD
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

 

Ann-Christine Eriksson och Vilda
Arelidsaussies Wild Adsila Hawk

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2: 1:a pris
Klass 3: 1:a pris
Elit: 3:e pris

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit: CERT

Rallylydnad:
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass:
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • GK Anlagsklass Viltspår
  • MH
  • Godkänd Exteriörbeskrivning
  • Excellent och Bästa Tik Bruksklass

 

Andreas Oskarson och Lyxa
KORAD LP1 LP2 LP3 SE LCh SE BCh SE SpCh MiVinna’s Auralux
14650485_10154103635767582_7816035194095266756_n

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3: 1 CERT, 1 SM-pinne för 2018
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3: 2 SM-pinnar för 2018

Andreas Oskarson och Smalis
AgHd1 Hönsetorps American Award

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XX
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXXXX
Klass 2: X
Klass 3:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH med 2:a på skott
  • Genomfört BPH med 4:a på skott
  • CK och R-Cert utställning
  • Årets Agilityhund (medium) Dvärgschnauzerringen 2015
  • Årets Agilityhund (medium) Dvärgschnauzerringen 2016

 

Andreas Oskarson och Boss

Hönsetorps Cake Boss

Agilityklass
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:
Övriga Meriter

  • Genomfört MH med 1:a på skott
  • Genomfört BPH med 4 på skott
  • Godkänt anlagsprov viltspår

 

Camilla Johansson och Tuffe
LD Startklass Mosjöns Leopold

Lydnad
Startklass:  LD
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:

 

Elin Åström och Vilja
GK VP Toppborders Vilja

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris
Klass 3:
Elit:

Bruks 
Spår
Appell:
Lägre:
Högre:
Elit:

Agilityklass
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: X
Klass 2:
Klass 3:

Rallylydnad:
Nybörjarklass: XX
Fortsättningsklass:
Avancerad klass:
Mästarklass:

HtM:
Klass 1: Uppflyttad
Klass 2:
Klass 3:

Övriga Meriter

  • Godkänt Vallhundsprov
  • Genomfört BPH
  • Godkänt anlagsprov viltspår

 

Emelie Bergendahl och Lykke

Lydnad
Startklass: Uppflyttningspoäng x 2
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3:

  • MH med 1:a på skott

 

Emelie Arlevik och Lava
Axelake’s Duran Duran
Emelie och Lava

Agilityklass
Klass 1: X
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: X
Klass 2:
Klass 3:

Övriga Meriter

  • Klubbmästare Small 2013

 

Emelie Arlevik och Lego
Axelake’s Convict N’ Confess
AxeLakes Convict N' Confess

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3:

Bruks 
Spår
Appell: Godkänd
Lägre:
Högre:
Elit:

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2:
Klass 3:
Elit:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH

 

Emma Bissmark Blomé och Tundra
Newstory Tundra
unnamed

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3:
Elit:

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre:
Högre:
Elit:

Rallylydnad:
Nybörjarklass: XXX
Fortsättningsklass:
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH med 2:a på skott

Emma Bissmark Blomé med Penny
Fanzia Brendelia
unnamed2

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2:
Klass 3:
Elit:

Rallylydnad:
Nybörjarklass: XXX
Fortsättningsklass: X
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Excellent ÖKL

 

Eva Wieselgren och Mops

Lyckodraken Polly

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: X
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1:XXX
Klass 2: XX
Klass 3:

Övriga Meriter

  • Klubbmästare Medium 2014

 

Eva Wieselgren och Nässla
Lyckodraken Nässla

Agilityklass
Klass 1: XX
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1:XXXX
Klass 2:
Klass 3:

Övriga Meriter

 

Jenny Berndsson och Easy
Lovely Palantir’s Blinka
easy
Agilityklass
Klass 1: X
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1:XXX
Klass 2:
Klass 3:

Jenny Berndsson och Fixa
Idavallenfriend´s Fantasy of Zoda

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3: 2xSM-pinne (till 2017)
Hoppklass
Klass 1:XXX
Klass 2: XXX
Klass 3: 2xSM-pinne (till 2017)

Övriga Meriter

  • Klubbmästare Medium 2015
  • Klubbmästare Medium 2016

 

Josephine Löfdahl och Ninja
Sparring’s I’Ninja

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris
Klass 3: 1:a pris
Elit:
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit:
Skydd
Lägre: Uppflyttad
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

  • Uttagen till SBK’s talangtrupp i lydnad HT-2015
  • Årets Debutant Alingsås BHK 2014
  • Årets bästa Belgare 2014 – appellklass
  • Klubbmästare i lydnad 2014

 

Josephine Löfdahl och Django
SE LCh Nierlenders Nuallain

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris
Klass 3: 1:a pris
Elit: 1:a pris x7
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

  • Uttagen till SBK’s talangtrupp i lydnad från HT-2017
  • Klubbmästare i Lydnad 2016
  • Klubbmästare i Lydnad 2015

 

Kristin Svarén och Alba
KORAD LPI RLDN RLDF Fireglow Farfalina of the biscuitbox

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2: 1:a pris
Klass 3:
Elit:
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre:
Högre:
Elit:
Rallylydnad
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Korad 395 p

Kristin Svarén och Rosie
RLDN RLDF Tickary Rosalita

Lydnad
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:
Elit:
Bruks 
Spår
Appell:
Lägre:
Högre:
Elit:
Rallylydnad
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

 

Linda Björklund och Bianca

Linda och Bianca

Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass 
Klass 1: XXX
Klass 2:
Klass 3:
Rallylydnad:
Nybörjarklass: X
Fortsättningsklass:
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

 

Lovisa Persson och Tyra
LP1 LP2 RLD N RLD F Goldwish Rut Long.
unnamed

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2: LP2
Klass 3:
Elit:

Rallylydnad:
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH med 1:a på skott
  • 2:a pris ÖKL C-prov
  • Klubbmästare i Rallylydnad 2016

 

Malin Bugaj med Chico
VH Krokasmedens Chico
160513,1

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris
Klass 3: 1:a pris
Elit:
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre:
Elit:
Skydd

Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit:

Övriga Meriter

  • Uppkörd väktarhund
  • Gk L-test patrullhund
  • Genomfört MH
  • SM-vinnare Securitas Tjänstehunds-SM 2016 (bästa lydnad & 2:a bästa skydd)
  • Distriktsmästare Securitas västra 2016

 

Malin Oskarson med Bitzi
AgD1 SE DK NO NORD UCH C.I.B SKBV NV-15 Hönsetorps Back in Business
160617,1

Agilityklass
Klass 1: XXXXX
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2:
Klass 3:

Övriga Meriter

  • Genomfört BPH med 4:a på skott
  • Svensk Utställningschampion
  • Dansk Utställningschampion
  • Norsk Utställningschampion
  • Nordisk Utställningschampion
  • C.I.B (Internationell Utställningschampion)
  • Norsk Vinnare 2015
  • Vice Svensk Juniorvinnare 2013
  • Svensk Klubbvinnare SKBV
  • Kvalificerad till Crufts 2016

Maria Larm och Figge
Zathungens Figg

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris
Klass 3:
Elit:
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

  • MH med 1:a på skott
  • Utbildad och godkänd tjänstehund/terapihund

Mikaela Wickström och Gnistra

Gnistra-Ebby V.D Vanenblikhoeve

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3:
Elit:
Rallylydnad 
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass: RLD A
Mästarklass: RLD M
Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1:
Klass 2:
Klass 3:

Övriga Meriter

  • MH med 1:a på skott

 

Mikaela Wickström och Storma
LP1 RLD N RLD F RLD A RLD M New Era´s Paris

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2: 2:a pris
Klass 3:
Elit:
Rallylydnad 
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass: RLD A
Mästarklass: RLD M
Agilityklass
Klass 1: XX
Klass 2:
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: X
Klass 2:
Klass 3:

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre:
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

  • MH med 1:a på skott
  • Godkänd anlagsklass viltspår

 

Nadja Sernelid och Ila
Seamist Stay The Night

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3:
Elit:
Bruks 
Spår
Appell:
Lägre:
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

Patricia Karlsson och Ninja
LP1 LP2 LP3 Arelidsaussie Nevada

Lydnad
Klass 1: LP1
Klass 2: LP2
Klass 3: LP3
Elit:
Agilityklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3:
Hoppklass
Klass 1: XXX
Klass 2: XXX
Klass 3:

Övriga Meriter

  • MH med 1:a på skott
  • 1:a pris JUNKL utställning

Pernilla Persson och Drulla
Krokasmedens Drulla

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2:
Klass 3:
Elit:
Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre:
Högre:
Elit:
Skydd

Lägre:
Högre:
Elit:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH

Sanna Markebrand och Gadd
Krokasmedens Gladiator

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre:
Högre:
Elit:
Skydd
Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit: 3 Cert

Övriga Meriter

  • MT 457 poäng
  • Kvalat till skydds-SM 2016

 

Sanna Markebrand och Nike
KORAD Daneskjold Nike
Sanna och Nike

Bruks 
Spår
Appell: Uppflyttad
Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit: Certpoäng
Skydd
Lägre: Uppflyttad
Högre: Uppflyttad
Elit: Cert x 2

Övriga Meriter

  • MT 508 poäng
  • Very Good på utställning

 

Sara Svensson och Bella

Lydnad
Klass 1: 1:a pris
Klass 2: 1:a pris x2
Klass 3:
Elit:

Övriga Meriter

 

Stina Matlak med Lycka
Little Frogs Serrata Belguardo

Rallylydnad 
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: RLD F
Avancerad klass: XX
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Genomfört MH

 

Susanne Sandberg och Sigge
RLD N Tranrikets Walk This Way

Rallylydnad 
Nybörjarklass: RLD N
Fortsättningsklass: XX
Avancerad klass:
Mästarklass:

Övriga Meriter

  • Godkänt anlagsprov viltspår